Back to top

O pozadí Warmshowers.org

1 gönderi / 0 yeni cevap
WS Üyesi WS Üyesi kullanıcısının resmi
O pozadí Warmshowers.org

Nadace Warmshowers.org Foundation dosud nikdy neplatila žádné zaměstnance. Náš roční rozpočet obnáší kolem 5.000 USD, většinou na hosting a související služby. Toto jsou někteří z více než 35 dobrovolníků, kteří systém udržují v chodu. (Pokud jsme někoho opominul, dejte mi vědět a já vaši funkci přidám!)

**Administrace členů a helpdesk** (Mark, Randy, Ken): Odpovídáme na dotazy členů, pomáháme s registrací, dostáváme stížnosti a pochvaly, sledujeme problémy a spammery mezi nově registrovanými.

**Řešení problémů a konfliktů** (Alex, Russell, Randy, Mark): S 54.000 členy lidmi, kteří se denně poprvé setkávají, vznikají občas problémy. Ty závažné dostane náš antikonfliktní tým, který si získá verzi obou stran a pracuje na řešení. To je hodně, hodně, hodně práce, přestože takových případů je minimum (naštěstí).

**Technika** (většinou Randy): Řeší hlášené problémy, hledá chyby a anomálie.

**Server a infrastruktura stránek** (většinou Randy, Chris jako záloha): Automatický monitoring serveru a stránek, reakce na hlášené problémy se serverem

**Bezpečnost** (většinou Randy): Ve zprávách často slyšíte o problémech s bezpečností na webu. Každá z nových velkých hrozeb vyžaduje reakci serveru. Problém s ohrožením Heartbleed byl na našich stránkách ošetřen v den, kdy byl oznámen, a v průběhu roku bylo i mnoho jiných. Každý z nich vyžaduje experty na server a Drupal.

**Vývoj webových stránek** (většinou Randy, Chris, Kosta, Dan): Dodatky, vylepšení, nové prvky na našem webu. Náš kód je [otevřený](https://github.com/warmshowers/Warmshowers.org), problémy a prvky jsou řízeny formálně a veřejně. Nasazení změn je řízeno.

**Vývoj aplikací pro Androidt** (vytvořil spontánně Johannes, nyní za asistence Randyho and Jean-Francoise): Vylepšováno podle potřeby nebo když na to má někdo čas. [Kód je otevřený](https://github.com/warmshowers/wsandroid) a řízení oprav chyb a změn prvků je řízeno formálně a veřejně.

**Vývoj aplikací pro iOS**: (vytvořil spontánně Chris a kompletně si řídí.)

**Vývoj aplikací pro Windows**: (vytvořil spontánně Kurt a kompletně si řídí.)

**Dary/Řízení dárců a funkce pokladníka**(většinou Drew): Dary jsou řízeny a sumarizovány na našem darovacím účtu. Drew posílá děkovné dopisy dárcům, sleduje finance, vytváří roční finanční zprávy.

**Překlady **([Cyril a tým více než 14 překladatelů](https://github.com/warmshowers/Warmshowers.org/wiki/Warmshowers-Translation#translations)): Překlad těchto stránek není jednoduchý a vyžaduje trvalé úsilí… a když to máte hotové, originál se změní a je třeba další překlad. Warmshowers je nyní k dispozici ve 14 jazycích kromě angličtiny, což ho činí daleko více přístupným pro svět cestujících cyklistů a jejich hostitelů.

**Rada ředitelů a porada vedení**: Rada dosud nebyla příliš aktivní, ale [setkáváme se ročně](https://www.warmshowers.org/forums/site-administratorsdesigngovernancevolunteers/leadership-council) na veřejném sezení (online) ke kontrole výroční zprávy.

**Problémy členů s geolokací** (Tom a Randy): Ne všichni členové mají svou lokaci nebo adresu nastavenou správně, a někdy software této stránky nenakládá správně s adresami. Občas o takových problémech dostáváme zprávy a musíme je prozkoumat a zlepšovat naše uživatelské účty a techniky geolokace.

**Řízení neziskové organizace** (většinou Randy and Drew): Kvůli udržitelnosti naší organizace jsme se zařadili mezi neziskové organizace a získali status podle US 501(c)(3), pořídili si pojištění odpovědnosti, připravujeme roční zprávy a finanční výkazy atd.